| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ma ustura foarte tare vaginul si in interiorul acestuia, cum pot trata si de la ce este? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca prima data sa te prezinti la un laborator de analize medicale, pentru a fi recoltata o proba de secretie vaginala pentru a se determina prin analiza efectuata daca este vorba de o infectie vaginala. In functie de rezultatul obtinut ti se poate prescrie tratamentul medicamentos potrivit, sau sa fii indrumata sa te prezinti la ginecologie pentru a fi consultata de catre un medic ginecolog specialist.
Ai si posibilitatea sa cumperi din farmacie un test Veneris :
https://lugu-lugu.shop/produs/vaginex-test-de-ph-pentru-infectii-vaginale/, cu ajutorul caruia poti stabili acasa daca este vorba de o infectie vaginala, sau altceva ce poate fi determinat de medicul ginecolog.
Testele Veneris iti ofera rezultatul in maxim 15 min, cu precizie similara testelor de laborator, un diagnostic corect fiind un prim pas necesar pentru insanatosire.
,, Testele Veneris au fost create pentru a asigura intimitatea de care au nevoie femeile, atunci cand cauta o solutie pentru a scapa de simptomele intime neplacute (mancarimi vaginale, usturime la urinare, s-a.). Testele Veneris pot folosi in siguranta, in spatiul tau privat, fara sa mai intrebi in stanga si in dreapta, pe ocolite, sau sa stai ca pe ace pana afli daca ai nevoie de un tratament pentru candida, pentru vaginita bacteriana sau orice alta infectie genitala. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Ce ai făcut cu el? Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mergi neaparat la ginecolog. Nu este normal.Nu mai stați asa fetelor și cel mai important, protejați va

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai infecție mergi la ginecolog

| Hereiam7 a răspuns:

Buna! Mergi la ginecolog. Fara frica, e spre binele tau. Nici eu nu voiam sa merg, dar asa este cel mai bine.