| anonim_4396 a întrebat:

Am observat că am mici bubite roșii în interiorul vaginului. Uneori ma mănâncă și ustură, cum pot trata aceasta problema? Sau măcar ce să am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uuups, nu îi a bine - fuguța la gine...

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

crying Mi-e frică

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, plânge-ți de milă in continuare

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Așa o să fac crying

| Dana1999 a răspuns:

Mergi la ginecolog
Nu o poți trata tu

| anonim_4396 explică (pentru Dana1999):

Și oare ce imi dă, niște creme? Mi-e frică să merg la ginecolog, am 14 ani sad

| Dana1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu îți face nimic rău. Doar se uita sa vadă ce zici tu ca ai și îți da ceva care sa te ajute in sensul asta. Nu esti nici prima nici ultima persoana care merge la medic cu astfel de simptome.

| anonim_4396 explică (pentru Dana1999):

Dar imi e rușine să îi spun și mamei, ca doar trebuie să merg la un adult, ea nu cred ca vrea să merg la ginecolog sad

| Valhoare a răspuns:

Trăim in secolul 21, doctorii cunosc tot organismul uman, feminin si masculin. Crezi că lor le mai este rușine? Își fac doar treaba, nu le pasă de rușinea ta, le pasă de sanatatea ta.
Lasă rușinea si drama, până nu dai in alte belele.
Plus că, suntem toti oameni, știm ce e ăla vagin, penis etc. Poți vedea orice pe internet in ziua de azi, așa ca lasa rușinea.

| anonim_4396 explică (pentru Valhoare):

Bine sad