| AndreeaTh a întrebat:

De curand, m-am zgariat in interiorul vaginului si ma ustura foarte tare atunci cand urinez. Stie cineva cum as putea sa scap de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este imposibil sa te usutire in interiorul vaginului cand urinezi, uretra este complet separata de vagin. Probabil usturimea se datoreaza unei infectii urinare (care poate fi combinata si cu o infectie vaginala, dar nu este obligatoriu). Ai nevoie de tratament antibiotic de la medicul ed familie. Pana maine, cand poti ajunge la el, ia Uractiv Acut.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E nu zau, esti sigura? Cum ai reusit?

| minrest a răspuns:

Draga Andreea, urina nu se elimina prin vagin, si nici nu patrunde in vagin ca sa te usture. Daca ai vrut sa zici in vulva, mergi la ginecolog.

| vocea a răspuns:

Buna aiputea sa te speli cu ceai de usetel fiindca curata rana si sa ai o igiena adecvata, daca nu iti trece mergi la medic.

| CSP2000629 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa te duci la medicul de familie sa-ti dea ceva sau poti sa te duci la o farmacie si spui ca te ustura vaginul si o sa-ti dea ceva.
Apropo, cum te-ai zgariat in vagin? Ai introdus ceva in el?