| alinutastraub a întrebat:

Buna!
Mai am inca o intrebare: daca ma dor ovarele, peste aproximativ cate zile ar trebui sa imi vina menstruatia? Si de asemenea daca am secretii abundente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CbCx a răspuns:

Nu este o regula sau ceva stabilit teoretic in privinta cantității de sânge. Eu desi am menstruatia de 8 ani știu că l a început imi curgea mult mai mult decat acum. Dar fiecare organism se manifesta diferit. Pot fi luni in care iti curge foarte mult sau altele altele in care iti curge foarte putin. Ele ca sa spun asa se compensează

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

3-4-5 zile

| porcarumadalina a răspuns:

La mine durerie de burta adia la ovoare incepe cu vreo 3 4 zile

| CbCx a răspuns:

Poate să îți vina imediat la câteva ore sau poate dura până la 3 zile. Mie mi s-a întâmplat să am dureri de spate și burtă și să îmi vina menstruatia la mai mult de 3 zile.

| alinutastraub explică (pentru CbCx):

Eu sunt la a 4 a oara de menstruatie... A treia oara a venit foarte mult. TEORETIC fiind neregulat ar trebui sa vina mai putin?

| CbCx a răspuns (pentru alinutastraub):

Nu este o regula sau ceva stabilit teoretic in privinta cantității de sânge. Eu desi am menstruatia de 8 ani știu că l a început imi curgea mult mai mult decat acum. Dar fiecare organism se manifesta diferit. Pot fi luni in care iti curge foarte mult sau altele altele in care iti curge foarte putin. Ele ca sa spun asa se compensează