| anonim_4396 a întrebat:

mai am o intrebare... vreau sa maninc orice dar pin la 18:00 dar ce trebuie sa fac dupa asta sa nu ma ingras? pe zi pot face kite 3 ore cu cercul, seara fac 20 min exercitii, pot sari cu koarda... daca voi face toate acestea dupa ce maninc pe la 16 si ceva ma voi ingrasa? P.S la 16 si ceva voi minca orice dupa scoala)))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Armenica a răspuns:

Nu te vei ingrasa...trebe sa iti alegi o ora pana la cat mananci ai zis ca de la 18:00 nu mai vrei sa mananci(si bine faci) si o ora la cat faci exercitiile, preferabil ar fi sa le faci pe la 19:00 sau 20:00. sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Corinush2013 a răspuns (pentru Armenica):

Mersi mult mult)))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Armenica):

De ce face bine, chestia cu ora 18 e o tampenie care te ajuta sa faci gastrita sau ulcer cand ajungi la 30 de ani

6 răspunsuri:
| stapanullumii a răspuns:

As fi incercat sa iti raspund insa folosirea "k"-uli asa de des m-a convins sa nu te ajut, de ce am postat? sa si ca din cauza acostor. greseli gramaticale, multa lume este scarbita, mai ales cei care au ceva in cap. doar incerc sa iti deschid ochi.

| Corinush2013 a răspuns (pentru stapanullumii):

Am folosit k de 2 ori! mai bine te-ai uita tu cum scrii cu greseli apoi sa spui de altii! in primul rind nu acostor dar acestor si dupa acestor nu trebuia PUNCT! dupa gramaticale nu trebuia, dupa punct se scrie cu MAJUSCULA! nu ochi dar ochii!

| stapanullumii a răspuns (pentru Corinush2013):

Sa iti raspund? sa nu iti raspund? hai ca inti raspund. aici e o problema cu "..." si ca sa pot posta a trebuit sa tai din ",,,"--ui, si "ochi" de la sfarsit e din cauza genialei "corectari",,, intr-adevar,,, am gresit un cuvant. ceva nou?(a trebuit sa inlocuiec. cu, ca na,, nu te lasa, dar lasa sa scrii cu "K",, seems Legit)

| Cosmin86 a răspuns:

Aberatii de copil mic, NU CONTEAZA ORA, chestia cu ora 18 e o tampenie "din popor".

Daca nr de calorii consumate este mai mic decat nr de calorii arse, normal ca nu te ingrasi oricand mananci, altfel poti avea marea supriza sa te ingrasi doar mancand dimineata