| KatyKat a întrebat:

as dori sa va intreb ceva, dar mai intii sa va spun: eu sunt slabuta, am cel mult 50 kg. sunt clasa a 9, 15 ani. si as dori sa ma ingras cit de cit. eu nu maninc mult, dar maninc mai des seara, pe la 9 sau 1-. si nu se pune nimic pe mine. adica nu simt ca m-am ingrasat sau ceva de genu'. am auzit ca daca maninci la ora fixa in fiecare zi te ignrasi dar eu nu cred ca o sa ma ingras, deoarece la mine mama e slabuta si cred ca oricit de mult as minca oricium voi raminea slaba. totusi tata e cam plinut si poate ma voi ingrasa. inca nu am incercat sa maninc la ora exacta in fiecare zi. apropo stii ceva ce sa fac ca sa ma ingras, pls. mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandrumar1 a răspuns:

Nu ai ce face acestea sunt genurile tale daca parintii tai sunt slabi nu ai o sansa sa devii mai grasa, dar cu timpul o sa te ingrasi adic pe la vreo 35 de ani si o sa poti ajunge la o greutate de peste 100 kg.Dar nu-ti recomand ca odata cu kg in plus se mai adauga si adauga pana se incep diferite boli ca diabetul zaharat si toate de astea, Mandresteet ca esti slabuta si ai o figura:*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înalțime ai?
Toată viața tot să oscilezi cu greutatea.
Mănâncă cât mai sănătos, mișcarea fizică zilnică tonifica masa musculară, analize de sânge să vezi cum stai cu sănătatea.
Pa, pa.

| BlogVitaClub a răspuns:

Incearca sa iei niste vitamine, vitamina C, Complex de vitamine, multiminerale. Gasesti oriunde la farmacii. Ele o sa-ti dea pofta de mancare, deci prin urmare vei manca mai mult, fiind foarte posibil sa iei niste kg in plus. Eu ti-as mai recomanda sa faci un sport, orice, fie ca alergi, fie ca mergi la sala de fitness, etc. In felul asta te vei dezvolta foarte armonios, dezvoltandu-ti masa musculara, nu tesutul adipos. Sper ca ti-am fost de ajutor, Mai multe informatii gasesti pe blogul meu: www.blog.vitaclub.ro

| KatyKat explică:

Pe la 9 sau 10. scuzati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti clasa a 9 a si ai 50 kg? dar ce inaltime ai? mi se pare prea mult la varsta ta.

| Lolalol a răspuns:

Ai timp sa te ingrasi.Conteaza sa te dezvolti si sa ai forme. Poti incerca sa mananci de 4 ori pe zi, plus gustari.

| andreia1999 a răspuns:

Eu tot slaba sunt si m-am cam ingrasat oleaca, incercam ca ziua, oricand eram libera faceam orice sa ma obosesc...si imi venea pofta de mancare, orice gaseam.Si lamaia ajuta la pofta, poti sa bei apa cu sare sau limonada(de casa) inainte cu aproximativ 30 de minute inainte sa mananci.

| tanciuu a răspuns:

Pai,poti sa incerci sa maninci mai multa mincare de fast-food.Am auzit ca ingrasa. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda happy

| bothos a răspuns:

Mananca multe fastfooduri... dulciuri.
dar ai grija la dulciu ca te poti imbolnavi.
eu am auzit de la cineva ca saliva provocata de la guma te ingrasa