| anonim_4396 a întrebat:

mai am o problema vreau sa slabesc dar nu prin diete sunt plictisita de ele ...cum fac? vreau ecva rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexutu001 a răspuns:

Sall, eu te sfatuiesc sa nu incerci sa slabesti rapid deoarece o scadere brusca in greutate duce la:
1.boli ale stomacului(daca te infometezi)
2. ti se lasa pielea de pe abdomen
cel mai bine e sa-ti stabilesti un regim alimentar sanatos din care sa nu excluzi nutrientii necesari si la fel cum a zis si laurika890 cat mai mult sporthappy sanatate

| laurika890 a răspuns:

Sport, redu painea si grasimile, incearca sa sari peste cina(in nici un caz peste micul dejun). Cele mai bune sporturi pentru slabit sunt dupa parerea mea inotul, insa inotul nu inseamna balaceala gen doar stat in apa sau,, hai sa jucam si noi un volei"(si asta insemnand sa stai nemiscata in apa si dai cu mana intr-o minge), inseamna sa incerci sa faci cat mai multe lungimi de bazin, incepand cu.sa zicem 5 iar apoi crescand numarul cu inca 2 si tot asa.Alt sport mai bun e alergatulhappy
Fundahappy

| sakura23456 a răspuns:

Fa mult sport sau nu manca chesti care te iingrasa ia niste fructe fa gimnastica ia pastile de slabit asa va merge