| Andrush98 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi, diete ca sa slabesc rapid pana la vara!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela2o a răspuns:

Eu am aceeasi dilema ca tine, si am slabit in 2 luni 6 kg. Renunta la dulciuri, sucuri si paine. Dupa ora 6 nu mai manca nimic eventual bea o cana de apa suc natural sau lapte. Du-te la sala, alearga pe scari sau daca nu ai timp de eastea fa cateva abdomene acasa. Dar ia pauza o zi pe saptamana in care te resfeti. Adica nu faci exerciti si iti permiti sa mananci ceva dulce dar nu exagere >big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci cât mai corect, practică un sport de masă și hidratare.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Goooogle a răspuns:

Cu o alimentatie adecvata si cu repetate sedinte la sala de fitness poti face minuni. Poti sa te apuci si de un sport daca vrei...asta o sa iti ajute pe viitor!