| Cr7adi a întrebat:

Buna mama mea in varsta de 54 de ani a fost la analize de tiroida dupa niste simtope de hipotiroidism si anticorpii(ATPO) erau 379 dar limita este pana in 34. Luni mergem la endocrinolog dar presupun ca are tiroida hasimoto, in schimb tsh si ft4 si ft3 sunt in parametrii normali.Intrebarea este daca este mult 379 ATPO,foarte mult, cum este acest nivel al anticorpiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mayuri a răspuns:

Ridicat. Suspiciune intemeiata de boala autoimuna, din pacate.