| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Ce înseamnă atpo la analize? Mi au ieșit 800 și ceva. Am înțeles ca are legătura cu grămada tiroida? Credeți ca e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul de familie stie sa citeasca analizele, mergi cu rezultatul analizelor luni la cabinetul medicului de familie si vezi ce spune despre gramada, pardon glanda tiroidă asa ai vrut sa spui tu dar ai avut o gramada de idei in cap si numai stiai cum sa pui gramada jos sa nu cada peste tine.

| Davyd2001 a răspuns:

S ar putea sa nu fi citit tu bine și sa scrie Hipotiroidism, nu știu sigur, uita te la TSH, T3 și T4, dacă spui ca ai facut analizele la glanda tiroidă.