| anonim_4396 a întrebat:

Medicul ginecolog mi-a recomandat să fac un tratament cu anticoncepționale pentru reglarea ciclului. Am început să iau anticoncepționale în prima zi a menstruației așa cum mi-a zis medicul și așa cum scrie și în prospect. Problema este că din acea zi nu mi-a mai venit și au trecut 6 zile. Este normal? Menționez că anticoncepționalele se numesc Midiana zilnic. Mulțumesc pentru răspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta ar trebui să întrebi medicul.

| Bizon95 a răspuns:

Pe doctor l-ai intrebat?
sau crezi ca sunt multi ginecologi pe aici, si nu doar niste amatori sau... patiti!

| NadyPorahy a răspuns (pentru Bizon95):

O să-l întreb. Nu, nu cred că sunt mulți medici ginecologi pe aici, voiam doar o părere de la cineva care folosește anticoncepționale sau chiar acest tip de anticoncepționale. Este prima oară când iau. Nu vreau să vă supărați pe mine, dar nu e cazul să fiți răutăcioși, știu și eu că pe acest site nu sunt prea mulți specialiști. Normal că dacă aceasta problemă va continua, mă voi duce la medic.

| Bizon95 a răspuns (pentru NadyPorahy):

Mai, tu ai o problema pur atipica, asa ca ai la fel de putine sanse sa dai peste cineva cu aceeasi problema decat sa dai peste un ginecolog, aici pe TPU

iar la medic poti sa dai un telefon, eu asa as face in locul tauwinking

| Goete a răspuns:

De ce nu iti intrebi medicul? Astepti ca noi sa decidem?

| NadyPorahy a răspuns (pentru Goete):

Nu aștept voi să decideți, normal că dacă situația va continua, o să-l întreb, dar mă gândeam că poate și alții au pățit așa și nu e nimic de speriat.

| Goete a răspuns (pentru NadyPorahy):

Ai citit reactiile adverse?