| daniela_2771 a întrebat:

Am si eu o intrebare.este bine daca incep un tratament cu anticonceptionale (diane 35) si le incep in a doua zi a ciclului menstrual si nu in prima cum scrie in prospect, isi mai fac efectul?
Anticonceptionalele le iau pentru reglarea menstruatiei dar si pentru contraceptie.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le iei strict asa cum ti le prescrie ginecologul. Daca ai ratat ziua, mai astepti o luna si incepi corect in luna urmatoare. Diane35 sunt contarceptive cu doza mare de hormoni, sunt cele mai dificil de adminsitrat si se iau numai sub supraveghere atenta a ginecologului si numai strict asa cum iti indica.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se administrează conform prospectului sau la indicația medicului curant!
Nu le iei cum vrei tu.
Pa, pa.