| Denisaa1235 a întrebat:

Buna, menstruația mi-a trecut acum 3-4 zile si ma doare ovarul drept, azi cand am iesit afara si m-am asezat pe banca a inceput sa ma înțepe in partea stanga si nu stiu daca ar trebui sa ma îngrijorez sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte, nu lua pastile fara sfatul si reteta medicului, ce varsta ai?

| Anonimul151 a răspuns:

Pentru dureri de acest gen, dureri de burtă, dureri menstruale și alte tipuri de dureri, poți lua un NO-SPA. Este cel mai bun pentru dureri.

Avocalminul e puțin mai slab ca No-spa

| smecheradepeinternet a răspuns:

Hey domnisoara eu iti sugerez sa iei un algocalmin unul dimineata si unul seara este cel mai indicat exact asa am patit eu acum cateva luni si asta mi-a sugerat doctorita ginecolog. mergi pe incredere iubs