| anonim_4396 a întrebat:

mi-a aparut herpes si nu stiu cu ce sa mai dau. am dat cu tot felul` de creme... puteti sa-mi ziceti ce sa fac? in afara de creme? ceva natural cum este pentru cosuri zeama de lamaie! happy FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onik91 a răspuns:

I-ati unguent de la aciclovir...in cateva zile v-a disparea..vezi ca exista si pastile de aciclovir si le iei inainte de ati aparea( iti dai seama dupa intepaturi si mancarimea din zona respectiva)

| Iwliia a răspuns:

Mai este o varianta:sa pui pasta de dinti pe el.

| Aprilie a răspuns (pentru Iwliia):

Am incercat...dar degeaba

| Girltpu a răspuns:

Eu zic sa iti pui plasture Compeed. Nu se mai vede nici asa rau si iti si trece mai repede!