| Aloise a întrebat:

Mi-a aparut o alunita mica si rosie langa ochi si mi-e cam teama deoarece mai demult, cand eram mica imi iesise tot o alunita micuta pe gat, dar a fost un vas de sange, sau ceva de genul in care s-a adunat prea mult sange si a crescut mare, pana cand am fost nevoita sa ma operez de acea "alunita" care crestea...Mi-e teama sa nu fie acelasi lucru si cu alunita de langa ochi.

Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa am patit cu baiatul meu, sub ochi dintr-un punctulet rosu i s a facut cat un bob de mazare si a fost operat, poate nu e nimic grav in cazul tau, indiferent ce ar fi nu il sparge si daca vezi ca creste du-te la medic

| karsivan a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi mergi la dermatolog si o sa-ti spuna ce este si cum scapi de ea, important este ca se rezolva indiferent cum, eu zic sa ne temem doar atunci cand dr. spune ca nu mai poate sa ne ajute, restul sunt doar mici neplaceri.

| Gabitzu9292 a răspuns:

Asa este iti e recomandat sa faci un control la medic sa te asiguri mai bine inainte decat prea tarziu.