| Dandu_Andreea_1976 a întrebat:

Buna mi-a iesit un ulcior la ochi. Prima zi nu a fost grav parea a fi un fel de cos, dar peste noapte s-a inflamat. Acum nu pot sa clipesc pentru ca ma doare. M-am dat cu Kanamicina (o crema) si nu imi trece. Daca stiti si alte remedii va rog sa-mi spuneti. Ofer FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Kanamicina unguent este foarte buna, iti va trece cam in 7-10 zile daca aplici zilnic de 3-4 ori cu maini foarte curate.

| darrio2007 a răspuns:

Iti trece cu Kanamicina.Dar nu astepta minuni.Sa iti treaca in doua zile. Dupa 7 zile se vede efectul.

| Constantin_Butnaru_1985 a răspuns:

Fa-ti ceai de tei si puneti peste ochi ca o compresa.

| Mb2001 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, tata a avut si si-a dat cu tot felul de creme si picaturi si tot nu ii trecea si s-a dus la oftalmolog si a descoperit ca e ceva mai grav ca s-a inflamat si acum e mai rau, deci cred ca ar trebui sa te duci la un cabinet sau ceva.(doar parerea mea)