| Ancah189 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 3 zile...As putea face cumva sa-mi vina odată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Prea putine detalii ai dat...
AI MAI AVUT ASTFEL DE INTARZIERI?
Ai urmat un tratament ceva? esti racita? foate o infectie.
Viata sexuala ti-ai inceput-o?
Toate aste duc la intarzieri de cm.
Nu poti face nimic pentru a forta ceva ce este de la natura.
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Da.Sa astepti.Cu o carte de gramatica in mana.

| whatevernvm a răspuns:

Il rogi frumos

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta putin, trebuie sa-ti vina pana la urma.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da! In primul rand sa discuti cu mama ta!
Apoi, trebuie sa stii ca o intarziere de pana in 4-6 zile nu ar trebui sa te ingrijoreze.
Daca esti foarte tanara, adica in primii doi ani de la debutul ciclului menstrual, aceste intarzieri sunt oarecum normale.Corpul tau trebuie sa se obisnuesca cu noua situatie.
Daca te afli intr-o perioada de stres intes, daca ai o suparare, ar putea fi un motiv.
Unele cure de slabire, unele tratamente, pot duce la intarzierea menstruatiei.
Se prea poate sa fi gresit calculul. Unele luni au 31 de zile altele 30...
Si nu in ultimul rand, inceperea vietii sexuale pot duce la dereglari sau chiar la intarzieri.
Prin urmare, preferabil ar fi sa discuti in primul rand cu mama ta. Daca acest lucru nu este posibil, o matusa, sora mai mare sau chiar o asistenta medicla.

| Clorox a răspuns:

Deschide gramatica si ai sa vezi cum vine...
Curge ca la garla laughing

| takemyword a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, o sa-ti vina odata. In alte cuvinte, n-ai ce face...

| KateLupulAlpha a răspuns:

NU poti sa grabesti menstruatia/ciclul nu ar fi bine pentru sanatatea ta corpul tau se dezvolta in felul lui corpul face ce vrea el decide cand sa vina si cand nu trebuie sa astepti pana iti vine nu e bine sa il grabesti astepta si e mai bine sa nu ai pentru ca daca nu ai poti face ce vrei frate