| yovana a întrebat:

Buna mi-a intarziat mult menstruatia de vreo 2 luni e posibil sa fiu insarcinata? Am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ, sa mai fac unul? Sa-i zic iubitului? Funditaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Da, ar trebui să discuţi cu el în caz de orice. Dacă nu ţi-a venit de 2 luni, orice e posibil. Poţi să-ţi mai cumperi un test de sarcină şi să-l faci iar, sau te poţi duce la ginecolog pentru a scăpa definitiv de dubii.

2 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il pui si pe el la curent, sa puteti fi pregatiti de orice. Mergi si fa-ti un test intr-un cabinet ginecologic ve-i afla sigur daca esti sau nu. Bafta!

| Suleyman a răspuns:

Nu mai fa alt test de sarcina. Poate fi o dereglare.