| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intrat ceva in ochi de la vant.
Acum e cam rosu ( nu chiar foarte rosu, dar nici alb nu e ).
Inainte ma cam ustura cand clipeam ( era normal), dupa am observat ca imi apare putina ceata cand ma uit pe ochiul acela, dar acum nu prea mai vad in ceata, dar nici bine nu imi e, caci inca ma ustura.
Ce pot face sa nu ma mai usture si sa vad normal si sa nu fie mai inchis decat celalalt ( adica m-am uitat in oglinda si am observat ca e mai putin deschis ca celalalt ochi ).
Va rog crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefanu a răspuns:

Spalati ochiul cu apa calduta din abundenta, dar vezi sa nu ai mana murdara.
Daca nici asa nu iti revii du-te la medic si el gaseste problema.
Stima!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o conjuctivită alergică ori de contact.
Mergi la oftalmologie pentru tratament și acum spală ochii cu apă călduță din abundență.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma mai ustura, e la dimensiunile potrivite cu celalalt ochi laughing dar tot vad putin in ceata.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

O sa treaca in cateva zile, nu trebuie sa te sperii, se poate intampla oricui, daca totusi te deranjaza rau usturimea sunt picaturi la farmacie pe care le poti pune in ochi, mergi si intrebi acolo ce ar fi bun pentru tine

| An_Pattie_1996 a răspuns:

Probabil e iritat happy