| anonim_4396 a întrebat:

Buna, mi-a intrat putin rimel in ochi si nu am putut sa il scot si cred ca mi-a intrat in pupila ochiului ...nu se mai vede si mi-e foarte frica, simt ca am ceva acolo!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Clateste ochiul cu apa calda, sau umple un pahar cu apa si stai cu capul aplecat clipesti in apa cu ochiul si se va curata de impuritati, sau in ceai calduț nu fierbinte nu rece.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu la 13 anisori vrei sa folosesti machiaze pentru femei mature?
Mamica nu ai sa te vada si sa te supravegheze inainte sa-ti distrugi ochii?
Spala-te cu multa apa curata pe fata si evita sa mai pui machiaje sau farduri in ochi, pe ochi sau pe fata, ca esti inca mult prea micuta, pentru a-ti distruge fata atat de delicata, de copil.

| 1234568807 a răspuns:

Pai si ce vrei sa iti facem noi? Nu mai bine te duci la medic?

| MorcovMajestic a răspuns:

E in partea de jos sigur
Nu intra in pupila
incearca sa plangi

| Jessica1235 a răspuns:

Încearcă să dai cu multă apă călduță sau să mergi la un control, ca să poți fi tu liniștită

| anonim_4396 explică (pentru Jessica1235):

L-am scos, era in partea de jos a ochiului, mersi!

| Jessica1235 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere, mă bucur că ai reușit, acum poți dormi liniștită

| MirunaAnastasiu a răspuns:

Da Au raspuns deja. Voiam sa zic la fel Apa, servetele curate si daca fortezi ochiul sa planga. Mno fii atenta ca o dracie din aia poate cauza Doamne Fereste orbire... Norocu nostru ca doar in cantitati constante si mari / insuportabile pentru ochi. Take care big grin