| RoxanaPetronela a întrebat:

Bună, mi-a prescris medicul macmiror complex ovule dar după ce le introduc după 15 minute se scurge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai culcată. Logic.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa se scurga daca respecti instructiunile lor de folosire ...fiiindca ovulele se introduc NUMAI cand te urci seara in pat la culcare si NU mai cobori deloc din pat, pana dimineata si sub nici o forma NU te ridic si nu stai in fund, ci culcat.

| VelicanEmilia a răspuns:

Asta-i rolul lor. Sa se topeasca in vagin. Cel mai bine ar fi sa stai intinsa dupa ce sunt introduse tocmai ca sa nu se scurga. Poti totusi sa folosesti absorbante ca sa nu mai existe neplaceri.