| Denisaa a întrebat:

Mi-a venit menstruatiabig grinsi ma doare ingrozitor burta, ce as putea sa iau.Mentionez ca de la algocalmin, nu imi trece...

Mulumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Puneti pe burta o sticla umpluta cu apa calda (mai degraba fierbinte) si tine-o cam 20-30 de min si trece. Eu asa fac.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine functioneaza foarte bine NoSpa.

| deeeeeebora a răspuns:

Piafen

| valy a răspuns:

Incearca nurofen.sunt pastile speciale pentru menstruatie.sau ibuprofen 600. fugi la farmacie si cumpara

| darkeyes a răspuns:

IBALGIN e cel imi bun; Sunt niste pastilute roz si se inghit imediat. E special pentru dureri menstruale. Mie imi trece cu el imediat.bye

| Aiicha a răspuns:

Incearca cu nurofenwinking

| T30D0RA a răspuns:

Sticla cu apa fierbinte chiar ajuta mai mult decat pastilele. Incearca!winking

| medex3 a răspuns:

Eu iau o lingura cu ulei de masline.Si in cateva minute trecehappy

| ♥.Sagemix a răspuns:

Eu iau Debridat, rareori, dar cand il iau isi face efectul imediat. big grin

| Maya. a răspuns:

Eu iau No-spa, dar cu efect mai intens.

| Aura a răspuns:

Incearca cu No-Spa, Nurofen, Ibuprofen.

Răspuns utilizator avertizat
| ladygaga_9914 a răspuns:

Cred ca Vidan ar fi potrivit.
Daca vrei ceva mai puteric, : nurofen

| 2l3xandra a răspuns:

Pai ia nurofen pentru dureri si iti trece daca nu ia antinevralgic, flamexin sau paduden... dar nu toate odata si nu trece cu niciuna a doua zi ia un ketonal altceva nu stiu ce sa iti zic... mie imi trece cu antinevralgicwinking

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Ia un Nurofen.

| beibita a răspuns:

Eu iau ketonal si isi face efectul imediat. happy

| cost3l a răspuns:

Cu algolcamin nu rezolvi mai nimic. incearca nurofen pentru dureri menstruale. prietena ia si are efectwinking