| pentrutine96 a întrebat:

.azi mi-a venit stopu si ma doare ingrozitor de tare burta ce sa fac ajutati-ma va rog...

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

Ia o pastila(aulin)sau un supozitor (clafen) stai in pat, la caldura si o sa-ti treaca, apoi o sa te simti foarte bine

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si un algocalmin e indicat daca nu ai altceva.
O zi frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Bea un ceai de tei sau menta si i a o pastila de ibuprofen, saridon, ibalgin sau ce ai tu acasa pentru durere si stai linistita in pat, iti va trece

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu zic sa nu faci nimic.mai bine lasa sa treaca de la sine, poate dupa aia te doare si mai rau.NU mai lua atatea pastile pentru nimic.Nu este nimic sa te doare burta asa se intampla intotdeauna! Sper ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare!

| Deliα a răspuns:

Nimic asa au toate fetele.

| ORDKEO a răspuns:

Pune-ti o sticluta cu apa fierbinte pe burta.

| AnneHere a răspuns:

Ia niste pastile pentru dureri de burta.
Stai in pat cu o paturica in zona cu durere.
Sper sa te simti mai bine. Bye! kiss

| Seeguea a răspuns:

Pai, cel mai bine e sa iei o pastila pentru dureri si sa te asezi in pat thinking eu asa fac.

| Lady92 a răspuns:

Un paracetamol ar ajuta.