| αиđяззα a întrebat:

Am o prietena care spune ca o doare ingrozitor burta si capul. A fost la doctor dar a spus ca n-are nimic ca ii va trece foarte rapid. Si a mai spus ca s-a schibat total ca era inchisa in ea nu mai e la fel de deschisa nu mai are chef de nimic. Ce sa fac? Cum as putea sa o ajut?(funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Prin asa ceva am trecut eu dar nu ma durea burta doar capul cateodata.Prietena ta nu e o prietena foarte buna da de inteles clar ca are mari probleme.Trece prin situatii dificile si nu stie la cine sa apeleze sa o ajute.Ai putea sa o sacai poate iti spune si apoi poate reusiti voi 2 sa rezolvati.Partea cu durerea de cap si de burta poate fi o boala numai stiu cum se numeste dar e ceva lung.Acea boala se manifesta prin crize de dureri de burta si poate fi confundata cu chist.Doar daca vorbesti deschis cu ea vei stii ce are. Sper ca ti-am fost de folos.Succes!

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Daca te-ar durea si pe tine, ingrozitor, burta si capul ai mai avea chef de ceva? Nu o poti ajuta decat cu prezenta ta si cu niste vorbe bune. Daca doctorul a zis ca o sa-i treaca repede, probabil ii va trece repede. Daca nu, rapid la doctor din nou! Sanatate va doresc la amandoua!

| bianca_2433 a răspuns:

Probabil ii va trece dar gandul de speriere o face sa se gandeasca ce se va intampla si daca o doare capul si burta e normal sa nu aiba chef sa faca nimic.

Răspuns utilizator avertizat