| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut curaj sa pun această intrebare desi o am de mai mult timp cam de un an jumate: imi apar mereu pe lenjerie niste pete albe lipicioase, urât mirositoare! Mentionez ca am 13 ani si nu mi-a venit menstruatia dar am niste dureri incredibile de burta si imi simt sânii grei si sensibili! Ce credeti? Nu vreau deloc hate vreau răspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Alea sunt un semn ca iti va veni menstruatia. Nu e nimic de speriat. Tot ce trebuie sa faci e sa iti mentii o igienta strica. Sa te speli in fiecare zi. Durerile de burta si sani sunt si ele niste prevestitori ai menstruatiei. E ceva normal. Iei paduden sau nurofen sau nospa, stai in pat si nu faci efort, bei ceaiuri calde si in curand isi va da drumul menstruatia.

1 răspuns:
| ValentinGabi a răspuns:

Eu îți recomand să-i spui la mama ta si ea sigur o să te ajute sau dacă nu poți consulta un doctor