| Alexia2727272727 a întrebat:

Buna,mi-am făcut un tatuaj și au trecut 24 de ore de când am folia, problema e ca nu am posibilitatea sa-mi iau crema și unde stau am căutat bepanthen sau baneocin, nu am găsit și nu am posibilitatea sa mai plec azi in oraș (nu stau la oraș), are ceva dacă mai țin folia pana mâine sau sa o dau jos, sa spăl tatuajul cu săpun antibacterian? Am o crema hidratanta dar nu știu dacă e buna pentru asa ceva, help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Mai bine lasi asa pana maine decat sa aplici o crema cu alcool si parfum...

| dinaprilie a răspuns:

Lasa folia pana maine.