| tiktak44 a întrebat:

Buna mi-am rupt un deget la picior,am luat pauza indicata de doctor,l-am tinut in ghips, au trecut 2 luni si degetul este inca umflat,si imi obstructioneaza libertatea de miscare, eu fac sport de performanta si vreau sa stiu daca degetu isi va reveni si daca imi va afecta calitatile sportive

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

In general te deranjeaza, insa cu timpul o sa reusesti sa treci peste, asta daca poti sa induri. Cel putin am si eu degetul mare de la picorul drept tot cu ceva rupturi, cand il solicit prea tare doare. Acuma depinde de gradul de toleranta de care dispui.