| Amely21 a întrebat:

Bună! Mi-am scos azi măseaua, ce trebuie să fac, ca să se vindece repede și să nu doară așa tare? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Sa... astepti.
De ce ai scos pansamentul inainte de ora spusa de medic? De aia sangereaza. Poti sa te intorci sa-ti puna alt pansament.

| Amely21 explică (pentru NunuNini):

El mi-a zis sa țin un sfert de oră. Dar eu am ținut aproape o oră, oricum. Și mi-am pus acasă altul, dar tot a mai curs.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Să aștepți!winking Eventual, dacă te doare tare și simți că nu mai poți, să iei niște nurofen de la farmacie. happy Funda? big grin

| Amely21 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Dar îmi mai tot curge sânge de acolo...trebuie să astept, se oprește singur? A zis sa nu fac gargară azi.

| Amely21 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

E normal să mai sângereze? Acum cam o oră și un pic mi-a scos-o.