| eveliiina a întrebat:

mi-au aparut niste pete rosii pe tot corpul pe gat si pe la urechi, am rosu in gat si nu stiu daca are legatura dar sunt si pe stop. Varicela, rujeola, rubeola, oreion am avut, iar de mancat in ultima vreme nu am mancat nimic neobisnuit doar multe portocale. ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Poate fi doar o iritarie dar ar fi mai bine sa te vada un doctor.

| eveliiina explică (pentru Lynna):

Iritatie nu prea cred, nu am mai facut asa ceva pana acuma. doar alergii care mai mult de 3 zile nu tineau si aveam doar cateva bubite in jurul gatului si pieptului dar acuma pe tot corpul, sm fost si la doctir si a zis ca e alergie si mi-a dat niste medicamente.

| Lynna a răspuns (pentru eveliiina):

Pai ia medicamentele si asteapta sa vezi daca iti trece. Daca nu mergi la dermatolog.

| Public22 a răspuns:

Aceleasi simptome la avea si strabunica inainte sa moara.

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru Public22):

Nu cred ca este vorba de MOARTE, Madalin.

| Public22 a răspuns (pentru Dariaaaaafaranume):

Sunt suparat, asa am fost toata ziua. am dat numai raspunsuri tampite.

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Poate este o intoxicatie.Se mai intampla confused