| Tedydragutza13 a întrebat:

mi-au aparut niste vergeturi pe picioare pentru ca m-am ingrasat cum sa scap de ele! eu am 12 ani 54KG si 1m55 DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

Exista anumite creme antivergeturi in farmacii, dar de regula nu poti scapa. Avand in vedere ca ai doar 12 ani, e posibil ca organismul tau sa aiba capacitatea de a scapa de ele, desi, repet, in mod normal nu "se vindeca".

1 răspuns:
| matragunaotravita a răspuns:

Salut.in general nu prea poti scapa de vergeturi.incearca in fiecare seara dupa ce faci baie sa te masezi cu un prosop mai asupra in zona cu vergeturi. iar apoi sa te dai cu crema. sper sa reusesti