| melaniadenisa a întrebat:

Vara asta m-am ingrasat foarte mult si pe burta mi-au aparut cateva vergeturi rosii. daca slabesc scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Vergeturile dispar prin mult SPORT, o alimentatie sanatoasa, consumul cat mai mult de apa(2 l pe zi) si masaj cu creme speciale in zona cu probleme. Daca vrei sa slabesti incearca sa nu slabesti mai mult de 1 kg pe saptamana deoarece daca vei slabi mai mult iti vei accentua vergeturile. Sper ca ti-am fost de folos! happy

4 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.Nu scapi de ele slabind, le mai poti diminua folosind crema pentru vergeturi, ulei de masline sau unt de shea.

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna
te poti da cu o crema sau stiu ca vergeturile dispar doar daca faci mult sport. Oricum incearca sa faci foarte, foarte mult sport asa o sa iti si mai conturezi corpu :*
Sper ca te-am ajutat
fundita?batting eyelashes

| AncaElla a răspuns:

Odata aparute, vergeturile nu mai trec. Daca sunt move se pot trata intr-o oarecare masura, dar daca s-au facut albe se mai pot trata doar prin niste injectii foarte scumpe.Vergeturile apar si atunci cand slabesti, nu doar cand te ingrasi, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa slabesti.Bafta!

| maria3003 a răspuns:

Nu
nu o sa scapi de ele
poti sa te dai cu orice si eu am pe picioare si nu te fatuiesc sa dai bani pe crem sau chesti de genu ca nu.si fac efectul
eu am fost si la doctor si a zis ca nu are rost sa-mi dau bani degeaba pentru ca nu isi face efectul nici un medicament