| TripleKill16 a întrebat:

Cine stie cum scap si eu de vergeturi? M-am ingrasat dintr-o data si mi-au aparut vergeturi pe burta....Sunt barbat! Inafara de operatia cu laser aveti ceva sfaturi pentru mine? MS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De vergeturi nu poţi scăpa niciodată!
Nu există altă cale decât operaţia cu laser!
Grijă cum te alimentezi şi practică un sport!
Te pup!

| B343 a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......riste.html
Aici scrie despre vergeturi, de ce apar (pentru ca trebuie sa stii si cauza ca sa previi aparitia lor pe viitor si cum sa le tratezi in mod naturist :)

| Asiral95 a răspuns:

Isabela are dreptate fa sport, si consulta un medic asa vei sti cel mai bine ce tratament sa urmezi :* Te pup papa

| Isabella05 a răspuns:

Fa sport si consulta un doctor el o sa-ti recomande anumite creme care ajuta in rest incearca sa nu slabesti sau sa te ingrasi brusc pentru ca acest fapt provoaca aparitia vergeturilor! Succes :*