| anonim_4396 a întrebat:

mi-au iesit niste pete maronii pe corp la inceput sub forma de basicute iar acum s-au format pete care au tendinta sa se intinda.are cineva vreo idee ce creme as putea folosi care sa le faca sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aura a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa mergi la un dermatolog, pentru ca daca te iei dupa unii, dupa altii, sau iei si tu asa o crema, sa nu le agravezi sad

| Mana_3047 a răspuns:

Fugi la dermatolog. orice nev care se extinde, isi schimba forma/culoarea, creste in dimensiuni, poate deveni un melanom. Nu mai pierde timpul ca sa nu ajungi la excizie chirurgicala