| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au iesit niste pete albe pe amigdale, are idee cineva ce ar putea fi si cum sa scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Deci iti explic eu ce is dar nu razi.
Sunt pungi de puroi fie ca ai beut rece fie ca ai mancat inghetata, etc.
Ca sa nu faci febra pe viitor si s anul ai probleme, casca gura mare si baga degetu si rupele jos, daca poti sa le scuipi.
E o infectie si tecat s ao tratez cu antibiotice pana dispar de la sine, le rupi singur iar apoi iei ceva de supt pentru gat. Seara fa si galgara. (apa amestecata cu sare intr-un pahar si gal gal.laughing )
Sanantate!

ps: nu mai bea bere recewinking

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

E puţin probabil să fie amigdalită purulentă, pentru că aceea se manifestă cu mari dureri în gât la înghiţire + febră. Cred că ai putea avea dopuri de puroi în criptele amigdalelor(mult mai posibil). Mergi la un medic ORL-ist, pentru că acestea pot semnifica o infecţie cronică.

| MirunaC a răspuns:

E posibil sa ai puroi daca ai baut apa rece sau ai mancat multa inghetata.De altfel si polipii sunt o varianta.Te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Precizez ca sunt o foarte mica durere' dar daca nu ma gandesc nu simt nimic. Nu am probleme nici cu inghititu...

| Bijouu a răspuns:

S-ar putea sa fie o ciuperca sau o infectie, trebuie sa consulti un medic