| Anonim7784 a întrebat:

[Constanta] Stiti o clinica ceva unde sa ma opereze de unghie incarnata (de vreo 5 ani ma confrunt cu unghiile degetelor mari de la picioare incarnate)? Dar sa nu fie foarte scump si cel mai important sa nu doara tare operatia - stiu ca se foloseste si anestezic, dar cand mi-am scos amigdalele (erau prea sensibile) m-a durut tare in timpul operatiei cu tot cu anestezic, anestezicul neavand vreun efect. Mi-e frica sa nu cumva sa nu functioneze anestezia cum trebuie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| Violleta2022 a răspuns:

Orice chirurg poate sa-ti scoate unghiile incarnate, de la orice spital!

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu inteleg de ce dracu astepti sa-ti intre in carne cand ai putea sa le tai singur saptamanal sau chiar mai devreme daca e cazul?!

| Visereale a răspuns:

Buna.te rog ascultama, am trecut si eu prin asa ceva la ambele degete mari de la picioare si stiu ca e foarte nasol unghia incarnata, pana sa aflu cum se face am fost la chirurg si mia ingustato si nu a durut si nu mai am probleme doar ca mia ingustat unghia, dar la celalat picior am facut eu ceva ce m-a ajutat sa nu se mai incarneze, am pus/inpis sub coltul unghie incarnate o bucatica de tifon/pansament inpaturita in asa fel incat coltul sa stea un pic ridicat, il schimbam la 2 saptamani pana a crescut unghia deasupra si nu sa mai incarnat, de atunci o las asa mai mare pentru a nu mai putea sa se incarneze.Este ceva sigur care am incercat si a functionat, poti avea incredere ca solutia este verificata de mine, sper ca ti-am fost de ajutor.