| ColorfulRainbow a întrebat:

Mie imi place foarte mult conopida cu maioneza, o ador de mica, insa ma deranjeaza ca maioneza are atat de mult ulei sad.
Nu stiti o reteta de maioneza mai sanatoasa?
Sau am auzit ca ar fi o reteta cu iaurtthinking... imi dati niste sfaturibig grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uleiul crud nu este o problema mare. Mai mare problema este oul. Deci incearca asta: http://www.lalaworld.net/2010/08/30/maioneza-fara-oua/

| GabiiHaș a răspuns:

Incearca cu smantana.

| AnnielaIoana a răspuns:

Poti inlocui oul cu smantana.