| anonim_4396 a întrebat:

Mie se intampla sa tremur foarte tare cand imi este frica sau cand simt ca este ceva in neregula... credeti ca este ceva ft grav? Voua vi se intampla? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doar.eu a răspuns:

Asta se numeste anxietate.Si mie mi s-a intamplat.atunci cand sunt in preajma unui examen.cand e multa agitatie in jurul meu. Daca simti ca iti revine aceasta stare.incearca sa iti distragi atentia vorbind cu cineva despre ceva anume, abordand diverse teme de discutie.sau sa spui cuiva ca esti agitata.vei vedea ca te va ajuta acest lucru.
Daca nu te ajuta asta.incearca sa iti impui ca starea sa treaca.si sa iti repeti in minte ca totul va fi bine.ca tu ai control asupra ta.DOAR tu

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu pot sa -ti dau nici un sfat ca nu am patit niciodata asa ceva.

| VladyCristian a răspuns:

Da... Stiu cum e laughing. Mie mi se intampla doar cand am mari emotii. Saptamana trecuta asteptam teza la chimie si imi tremura tot ce aveam pe mine laughing iar in cap simteam furnicaturi. Nu cred ca e ceva grav... cu timpul ai sa scapi - crede-ma happy

| arysa a răspuns:

Nu stiu daca este grav dar si mie mi s-a mai intamplat(mai ales atunci cand trebuie sa plec undeva cu autocarul pentru ca mi-e rau de masina sau cand am foarte mari emotii:sunt in preajma unui examen, etc)

| BabyPink a răspuns:

Si eu patesc la fel...Incep sa tremur si sa imi amorteasca picioarele :d

| edoru a răspuns:

@ziza: De ce il/o trimiti la homeopat? Consideri ca isi poate invinge teama doar fiind supus/a la socuri emotionale? Cum vindeca homeopatia sufletul (chestia asta e halucinanta!)? Iarta-ma, dar nu-ti inteleg motivul pentru care il/o trimiti la homeopatie (ca mod de tratare). Este ca si cum ii spui unui soarece ca daca se va "bate cu pumnul in piept" intre douasprezece pisici isi va invinge teama fata de acestea.
@LiVeEVERYsEcOnD: Te rog, actioneaza responsabil urmand pasii firesti incepand cu cititrea textului cu rosu care spune ca sugestiile noastre sunt informative, nicidecum specializate ori curative! Consulta medicul de familie, apoi, daca va fi necesar, mergi la un specialist daca iti recomanda asta. Altfel, daca insisti, mama Omida cred ca stie/invata voodoo si cu urecheatul cel fricos pe care o sa ti-l ceara sa aiba ce sa dea la puradei de mancare;-)
Iti doresc numai de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ziza : nici nu cred ca ai vrea sa ti se intample laughing). am senzatzia ca mi se vor sparge dintzii... laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si mie mi se intampla in special cand am emotii tremur putin pana ma obisnuiesc cu persoana respectiva nici eu nu stiu in situatia asta ce e de facut caut si eu pe aici sa vad vreun raspuns poate mai e cineva in starea asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.am si eu o problema... tot timpul cand ma pun sa dorm si in timpul zilei.cand simt ceva in neregula cu mine. incep sa ma speri si tremur tot crezand ce e mai rau si nu ma poate ajuta nimeni. nu pot sa imi scot din cap gandul rau.nu stiu ce sa fac... va rog ajutati-ma.

Răspuns utilizator avertizat