| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriata de fantome si chestii de astea si tremur foarte tare. si eu nu ma speriam deloc la chestii de astea. Aseara nu am avut somn deloc. mi se furnica pielea, simt intepaturi la picioare sad.Mi-e tare frica

8 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu există fantome. Aşa eram şi eu pe la 11-12 ani. Îmi era frică de întuneric şi să privesc în oglinzi noaptea la 3, că cică apare satan în oglindă. rolling on the floor

| Crucified a răspuns:

Dar n-am crezut niciodată-n fantome. tongue

| ElenaSA a răspuns:

Sa presupunem ca fantomele exista.Sa presupunem ca exista fantome rele.Ai auzit pe cineva care a fost batut, lovit de o fantoma? Nu.Pai si atunci? Ele pot fi in mintea noastra si exista tot din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey,vreau sa-ti spun ca fantomele nu exista(din cite stiu eu) si nu ar trebui sa iti fie frica de ele.chiar daca ar exista, de ce crezi ca ar veni in casa ta?
iti propun sa consulti un psiholog daca crezi ca e ceva grav, si ar fi bine sa gindesti optimist si sa nu mai privesti filme cu fantome sau alte scene gen:decapitari big grin sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fantomele se aratau inainte, acum nu se mai arata pentru ca lumea nu mai ia nimic in serios isi baga picoarele in toate chestiile astea si e normal nu mai poti avea incredere in oameni, adica ''ei'' in noi. Cand ma refer la ''ei'' ma refer la Satana si Dumnezeu. Daca ti-e iti este frica de ei este rau adica nu au nimic cu tine si nu ai acea energie pentru a ii chema, nu stai intr-o casa unde au murit oameni sau esti telepatica. Nu poti deci nu exista asa ceva. Keep calm. Nu trebuie sa iti fie frica oamenii au inventat lucrurile astea, fantomele sunt de groaza, sperie si alte chestii. Sunt si ele un camp de energie pana la urma. Spiritele sunt a unor oameni care nu au putut traversa de cealalta parte si au avut un sfarsit tragic. Nu exista.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Azi noapte pe la 4:30 a fost o fantoma pe la unii prin casa, fantoma lui Zguduila, nepotul lui Dardaila

| simpluone a răspuns:

Monteaza o lumina de veghe. Sau roaga parintii sa-o faca. Lumina in camera iti poate elimina aceasta teama. Trebuie sa te obosesti inainte de culcare sau sa-ti preocupe ceva mintea. Un hobby de exemplu.

| Snowfall a răspuns:

Gandeste-te ca, in cazul in care ar exista fantome, nu sunt la tine in casa, fiindca daca ar fi fost ai fi stiut asta de mult deoarece si-ar fi facut simtita prezenta; si ca fantomele apar de obicei in casele in care moare cineva intr-un mod violent, ceea ce probabil nu s-a intamplat la tine in casa.