| Necunoscutu92 a întrebat:

Moldamin se ma găsește in Farmaciile de în Romania? Ca in orașul meu zice ca nu se mai fabrica dar daca nu se mai fabrica nu îmi dădea doctorita sa mai fac injecții cu moldamin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"Pentru medicamentul MOLDAMIN 1200000 UI (BENZATHINI BENZYLPENICILLINUM), pulbere pentru suspensie injectabilă, deținătorul autorizației de punere pe piață, ANTIBIOTICE S.A. – ROMANIA, a notificat Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale cu privire la necomercializarea acestuia, începând cu semestrul I din 2017, din motive de fabricație (probleme legate de procurarea substanței active). Deocamdată nu există o dată estimativă pentru reluarea comercializării. În prezent, pe piața farmaceutică din România nu există un alt medicament cu aceeași substanță activă și în aceeași formă farmaceutică (pulbere pentru suspensie injectabilă)"---- vezi sursa de presa : https://www.replicaonline.ro/......ul-338519/

5 răspunsuri:
| Luucifer a răspuns:

Buna,am Eu de vanzare moldamin, suna la 0770353711

| Luucifer a răspuns:

Buna,am Eu de vanzare moldamin, suna la o77o353711

| Luucifer a răspuns:

Buna,in Romania nu se Mai gaseste moldamin, am Eu de vanzare daca doresti

| tarlungeanandreea a răspuns:

Bună am eu daca te interesează 10 cutii de moldamin injectabil 1200000

| ADYJOKERO a răspuns (pentru tarlungeanandreea):

Salut ma intereseaza pe mine sa achiziționeze moldamin, sunt din Iasi.