| Gentiana a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.Eu am un miros neplacut al gurii, si nu stiu cum sa scap de el! Dar se poate ceva vreau tratament in afara de a cumpara cine stie ce produse!(tin sa anunt ca ma spal des pe dinti ). Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cand ai fost ultima oara la stomatolog pentru a verifica daca nu ai carii sau tartru?

soothe
| soothe a răspuns:

Simptomul se numeste halitosis/halitoza si in medicina chineza este cel mai caracteristic simptom al sindromului care se numeste "stomach heat". Bea ceai de menta, mananca fructe, legume, mananca incet. Incearca sa iei niste probiotice.
Verifica intai daca nu e de la dantura.

Răspuns utilizator avertizat
| kr.mdy a răspuns:

Apa de gura Lysterine si inainte ata dentara.

| Litlle B a răspuns:

Principala cauza ar putea fi niste probleme ale danturii pe care le poti trata la medicul dentist. De ex: o carie netratata sau unele boli ale gingiei pot fi razpunzatoare pentru acest miros neplacut. In situatia ta, precizand ca te speli des pe dinti tot ce iti pot recomanda este sa mergi la un consult stomatologic, insa pana una alta foloseste apa de gura... poate ameliora, dar nu trateaza!

| sensibilosu a răspuns:

Pai foloseste orbit si spala-te si mai mult pe dinti

| iulia_3850 a răspuns:

Da. incearca sa mesteci scortisoara cateva minute apoi spala-te cu pasta de dinti foarte mentolata dar sa speli si limba si obraji si cerul gurii, incearca de cateva ori pe zi. bafta!

| Emma_5155 a răspuns:

Cumpara un sprei de gura...nu cred ca ai sa gasesti tratamente...