| mazgalici24 a întrebat:

nici nu stiu cum sa pun intrebarea.In timpul actului sexual, in unele pozitii pe prietena mea o doare burta sau altceva, nu stiu.Si nu vrea sa mearga la doctor. Daca cineva cu experienta imi poate da un raspuns care ar fi cauza, daca se poate intampla ceva grav? va rog nu comentati aiurea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate fi ceva foarte grav, de exemplu o metroanexita, care este principala cauza de infertilitate, sau o infectie de care sa te imbolnavesti si tu. Orice femeie activa sexaul merge la ginecolog, este o masura de igiena personala, la fel ca spalatul. daca refuza, ar trebui sa refuzi si tu sa ai relatii sexuale cu o femeie cu probleme de igiena intima si educatie. mai ales ca se expune la mari riscuri si, inevitabil, te expune si pe tine.

| Laura927 a răspuns:

Este foarte posibil ca sa fie răcită jos si sa o jeneze unele poziții, este normal, din aceasta cauza trebuie sa consulte un ginecolog.

Ori nu este suficient de excitata si trebuie sa muncesti mai mult pentru asta!

| SirGilbert a răspuns:

Ori nu-i plac respectivele pozitii si foloseste drept pretext durerea de burta, ori esti mult prea dotat, 40-45 de cm(ceea ce e exclus), ori dai tu prea tare.

| Laura927 a răspuns (pentru SirGilbert):

Ori nu ai vazut p, la in viata ta ori iti lipseste ceva din cap.
Crezi ca ai nevoie de 40/45 cm ca sa ajungă sa te doară?
Este suficient sa ai si 18 cm ca sa te doară!

| SirGilbert a răspuns (pentru Laura927):

Ori tu nu ai simtul umorului!winking

| Laura927 a răspuns (pentru SirGilbert):

Nu prea a fost amuzant din acea cauza nu am participat la "gluma" ta.
Sorry

| darrio2007 a răspuns (pentru SirGilbert):

Ce amuzant esti.E cal?

| AvM94 a răspuns:

Ca cel de jos, ori esti dotat, ori se preface. acum depinde si cum o faceti, in unele pozitii poti sa o atingi tu rau.

| VasileBogdan a răspuns:

E de la amigdalite...trebuie sa si le scoata

| VasileIon32 a răspuns:

E gravidalaughing