| anonim_4396 a întrebat:

D c ma doare in timpul actului sexual? inainte nu ma durea dar acum ma doare chiar unde incepe burta in dreptul apenticitei.

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

S-ar putea sa ai o anexita(infectie a unui ovar)...se trateaza cu polidin, dar pentru siguranta si linistea ta, du-te fa un control si asa scapi si de durere si de incertitudini...

3 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Poate e o anexita dar poate fi si o boala cu transmitere sexuala, sau chiar si altceva mai grav... nu te trata fara sa intrebi medicul... du-te la ginecolog el te ajuta cu siguranta... nu sta pe ganduri pentru ca cu cat mergi mai repede cu atat e mai bine... anexita poate ceda pentru un timp insa nu se rezolva fara tratament... iar daca e o infectie cu transmitere sexuala trebuie tratata neaparat si partenerul tau in acelasi timp... asa ca cauta un ginecolog si mergi la consultatie...
multa sanatate ca e mai buna decat toate...

| nicky a răspuns:

Poate fi anexita, inflamatie, sau o boala cu transmitere sexuala si vei afla doar mergand la un ginecolog care iti va da si tratament dupa consultatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, urgent la doctor...Nu stiu cati ani ai, dar daca a aparut aceasta problema, ia masuri pentru a o inlatura...sexul(as dori sa folosesc un cuvant mai cald, in loc de sex, dar nu gasesc acum), deci, sexul, conteaza, foarte mult, in viata conjugala...cred ca acesta este, cum spune o vorba din popor, "stalpul familiei"...

Dupa mine, organul care trebuie cel bine ocrotit, este cel genital... el aduce fericirea si multumirea intr-o casa...

Cei, care cititi mesajul meu, nu fiti ipocriti, recunoasteti, ca am dreptate...