| anonim_4396 a întrebat:

niste remedii (creme, exercitii) pentru durere de mijloc la aplecare?
Nu stiu exact din ce cauza, dar cred ca e din cauza sedentarismului, intrucat stau mult la birou si sport nu am mai facut de foarte mult timp.
am si coloana putin stramba, ar putea fi si scolioza.
M-am dat cu creme foarte bune dar tot ma doare.
Ce-mi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa ceri parerea medicului nu crezi? creme/geluri sunt la tot pasul.dar un control si un tratament adecvat, te poate salva...
O seara bunahappy

| pietrean a răspuns:

Presupunand ca ai scolioza, ma indoiesc, ca niste creme(care mai mult ajuta muschii), ti-ar fi de folos! O vizita facuta unui medic, ar fi mult mai benefica.Mai ales, daca nu esti sigura de ce te dor salele.