| dodi2000 a întrebat:

nu imi mai suport corpul pur si simplu.De luni din 21 iulie am ineput sa tin dieta cu apa, in 3 zile am slabit 3 kg dar azi dimineata cand m-am trezit mi-a fost rau si asa ca am mancat o felie de vinete cu rosie si de pofta am mai mancat si dulciuri si cartofi prajiti cu ochi, am vazut ca m-am ingrasat aproape 500 g.De maine vreau iarasi sa incep dieta ...sa o incep sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu vei ajunge nicaieri in ritmul acesta. Adica nu vei face decat sa te ingrasi si mai mult dupa asa zisa dieta. In loc sa reincepi dieta de maine, mai bine du-te la un medic nutritionist. Iti recomand KiloStop. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| dodi2000 explică (pentru doctoressa):

Aceasta dieta pe care am tinut-o este dieta cu apa ..si nu am facut nimic iesit din comun in afara de a renunta la dulciuri prajeli carbogazoase si m-am bazat pe legume fructe si supe, dar si baand multa apa, nu cred ca am exagerat si chiar a dat roade ca in 4 zile am slabit 3 kg si de atunci am mai mancat dar tot la acea greutate am rams deci, de maine incep din nou si sper sa fie bine oricum multumesc pentru sfaturi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce faci tu se numeste foamete nu dieta. Degeaba te infometat 3 zile si ai bagat toate porcariile in ce a de a 4a.

Dieta inseamna sa mananci putin, sanatos si la ore fixe. Plus mult sport. Nu sa te infometezi

| dodi2000 explică (pentru suntserios):

Nu m-am infometat, pur si simplu am mancat numai supa, legume, fructe, salate, si plus 8-9 pahare de apa plata pe zi, dar si sport...deci nu m-am infometat