| Betty18 a întrebat:

Sunt plina, am mancat destul insa simt nevoia sa mananac iar, nu ma simt satula. Nu mai suport, iar mi-am pierdut putina incredere pe care o aveam. Am 1, 61 si m-am ingrasat iar 2, kg jumate... poate parea putin, insa nu cand se pune intr-un singur loc (burta ) Cel mai mult am avut vreo 2 luni 60 de kilograme, insa am renuntat la niste chestii si am facut si 2, saptamani un program de pe net zilnic. Dupa care m-am oprit, dar cum am micsorat consumul de dulciuri, paine, o felie pe zi si fara chipsuri am ajuns in vreo 4, 5 saptamana la 54, 55 de kg. Am renuntat la sport ca nu mai aveam timp, imi lua o ora, plus baia de dupa laughing cam 2 ore.

Am ajuns acasa in vacanta si aici am inceput, iar sa ma ingras. Cipsuri sau dulciuri nu mananc asa mult, insa cartofi prajiti si carne prajita mananc mult, si beau suc acidulat. Pe langa asta mananc zilnic salata si fructe, dar degeaba. sI cu painea am inceput iar... Nu stiu ce este cu mine, tot timpul trebuie sa mananac. Ce sa fac? Daca nu m-as plictisi in casa n-as mai iesi afara niciodata. crying(

Si acum mananc pireu cu friptura, desi nu imi este foame, dar vreauuuuuu. Si este asa bun. Mananc ca o disperata ca si cum nu am mai vazut mancare. Ce este cu mine? Asa sunt de vreo luna.

Am terminat si portia asta, tot nu ma simt satula.

Zilnic imi zic ca maine nu voi mai manca atata si pe zi ce trece tot mai MULT mananac

Reedit: Azi toata ziua am mancat, si dupa portia cu pireu am mancat o nectarina si un borcand de compot de cirese

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Uite cred ca tu de fapt nu ai activitati de facut. Daca toata ziua ai fi ocupata cu ceva nu ai simti nevoia sa mananci intr-una.Dar pentru ca spui ca te ingrasi asa de repede e posibil sa ai probleme cu glanda tiroida.Totusi incearca sa iti ocupi timpul cu ceva, daca trece timpul repede vei vedea ca te vei pomeni peste 6 ore ca nu ti.a fost foame si totusi timpul a trecut repede.Si ai grija la consumul de grasimi, si el te face sa te ingrasi.O zi buna

5 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Salut, eu la inaltimea de 1.60 cintaream 70 kg, si am inceput sa tin un regim alimentar adica maninc de 6 ori pe zi la fiecare 2 ore. adica 3 mese principale si 3 gustari plus faceam cu cercul si de la 70 kg am ajuns la 59. poate incerci si se va primi ceva

| Betty18 explică (pentru olivikkka):

Ce faceai cu cercul? exercitii? si in cat timp s-au vzt rezultate?

| olivikkka a răspuns (pentru Betty18):

Pai cind eram la scoala faceam jumatate de ora pentru ca am un program foarte incarcat, iar in vacants depinde ce dispozitie am si cum ma simt de la jumate de ora si mai mult. de rezultate depinde de organism dau jos cam cite 1 kg pe saptamana sau mai mult

| sashaclara a răspuns:

Daca ai tinut in trecut o dieta, probabil aceea este problema.Ai fost prea stricta iar acum mintea iti este doar la prajeli si dulciuri. Incearca sa mananci mai putine prajeli si mai multe salate, le poti combina ca sa fie mai gustos. Incearca sa mananci carne la gratar, este foarte buna si nu ingrasahappy Cand ti se face foame mesteca guma sau mananca migdale deoarece iti taie pofta de mancare. Daca nu poti renunta la paine, cumpara-ti una integrala si mananca maxim 2 felii pe zi. De asemenea cand ai pofta de dulciuri mananca mai bine fructe, miere, fructe uscate sau cateva bucatele de ciocolata neagrahappy Si cel mai important: fa sport! Du-te sa alergi, fa exercitii de pe internet, macar 1 ora pe zihappy

| Betty18 explică (pentru sashaclara):

Nu am tinut o dieta stricta. nu am tinut nici o dieta, pur si simplu am redus totul pentru ca mancam multe prostii.