| Anonim20056 a întrebat:

Nu mai pot dormi de câteva zile... după ce că mă chinui sa adorm o oră mă mai trezesc după 20 de min.Iar toate astea se întâmplă de patru zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Buna.
Poate nu poti adormi de cateva zile din cauza:
- oboselii prea mari
- a gandurilor
- din cauza caldurii
Sunt doar cateva cauze posibile...
Ai putea incerca sa bei ceaiuri din plantesadSunatoare, tei)
Si tablete de la farmacie fara reteta medicalasad Valeriana, passiflora).
Multa sanatate!
O zi mirifica!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi din cauza caldurii sau consumi ceva energizante seara.

| Adrian5575 a răspuns:

Caldura, stres, griji. Nici eu nu mai dorm cum trebuie de vreo 2 saptamani.

| Jokers666 a răspuns:

Poate nu poti dormi deoarece ai prea multa energie ca se mai intampla sau din cauza calduri