| CassieII a întrebat:

De 4 zile ma trezesc fix la aceeași oră, adică mă culc la 23 și la 5:23-5:25, iar după aceea orice fac nu pot să adorm. Care credeți că ar fi explicația? Am auzit că nu e bine să dormi mai puțin de 7 ore, iar eu sinceră să fiu țin la sănătatea mea.
Țin să mentionez faptul că nu mă trezesc obosită, nu am cearcăne și nu mi-e rău.

Vouă vi se întâmplă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stresul! Gandul ca ai de facut multe cu ocazia Craciunului si nu ai timp sa le pregatesti pe toate, sa-i multumesti pe toti, sa fii multumita cu curatenia, aranjatul casei samd.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceasul biologic al tău.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am auzit că nu e bine să dormi mai puțin de 7 ore. Eu am auzit că e bine să dormi când ți-e somn.

| blackann a răspuns:

Ti-ar trebui o banana/o maciuca/un caras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe sistem nervos ori nu ai servici, ia zi, lucrezi?
Eu de 2 ani de cand fac ture de noapte nu mai am somn calumea deloc, ma trezesc din 2 in 2 ore sau mai rau.
Dupa tura de noapte dorm 1-3 ore.

| CassieII explică (pentru anonim_4396):

Lucrez, doua zile da o zi nu…

| anonim_4396 a răspuns (pentru CassieII):

Faci si de noapte? Esti la 12 ore?

| CassieII explică (pentru anonim_4396):

Sunt 12 ore, dar încep de la 10 dimineața până la 10 seara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CassieII):

Nu cred ca ai probleme, asa te-ai obisnuit.

| DovleacTurbat a răspuns:

Dacă funcționezi bine pe timpul zilei, îți îndeplinești activitățile și etc, nu ai de ce sa te îngrijorezi.