| zahy a întrebat:

Ceau de cateva zile ma bag la somn dupa ora 1 dimineata intre 1 si 3 dimineata iar in fiecarezi ma trezesc intre ora 6:00 6:30 si sunt foarte odihnit dar ma chinui sa adorm si ma trezesc pe la 11, 12. Astazi m-am chinuit sa adorm dar dupa 30 minute de chin am decis sa raman treaz sa vad cum reactionez diseara, e foarte dubios pentru ca nici o data nu mai m-am trezit asa odihnit pana in aceste zile. Nu imi amintesc sa fi avut in viata o astfel de ora de trezire. Care este cauza aveti idee de ce ma trezesc la aceasta ora si ma si simt foarte odihnit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralucaaa6 a răspuns:

Vezi? Datorita faptului ca nu ai activitati obositoare organismul nu se solicita, si eu patesc asa de multe ori, cand nu prea fac mai nimic adorm tarziu, ma trezesc devreme si sunt chiar odihnita happy

4 răspunsuri:
| Ralucaaa6 a răspuns:

Pai de obicei stresul acumulat in timpul zilei se transforma in oboseala, iar daca ziua nu ai o activitate foarte obositoare (cred eu) nu ai nevoie de atata odihna pentru ca organismul tau nu este foarte solicitat!
Funda? big grin

| zahy explică (pentru Ralucaaa6):

Pai nu prea am o viata cu activitate adica toata ziua stau Doar ca mai ies cu cainele afara si nici cainele nu-l duc zilnic afara big grin poate am devenit puturos. Nu cred ca asta este raspunsul. Nu sunt stresat, viata e frumoasa... primesti un vot deocamdata. Astept si alte raspunsuri poate primesc, pentru ca ma tem sa nu fie ceva mai serios.

| zahy explică (pentru Ralucaaa6):

Iar nu cred ca unui om fara activitate ii este suficient 3, 4 ore de somn. nu cred ca am nimica grav nu are cum cel putin la mine dar e bine sa stiu ceea ce au alte persoane care au aceeasi problema big grin

| zahy explică (pentru Ralucaaa6):

Ok avand in vedere ca sunt Paranoic te cred ( stiu ca nu am cum sa patesc ceva ) castigi o funda care vad ca mai toti va doriti de am inpresia ca ajutati lumea doar pentru o amarata de funda. Cand ajuti pe cineva o faci neconditionat, Mai am o intrebare ca nu am activat concursu pentru aparatu voto si nu am de gand acel aparat se da pentru funde?

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru zahy):

Vezi? Datorita faptului ca nu ai activitati obositoare organismul nu se solicita, si eu patesc asa de multe ori, cand nu prea fac mai nimic adorm tarziu, ma trezesc devreme si sunt chiar odihnita happy