| Justmeandmysmile a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac.Am 15 ani si de o viata ma chinui sa slabesc.Am dat deja 7 kg si m-am blocat la un amarat de 60, 7 de 3 seri vad asta. (am o inaltime de 161 cm).Nu mai reusesc sa slabesc fiindca dupa ce fac sport mi se face foame si mananc, am burta, coapsele mari ca asa are neamul tatalui meu sad. Sunt foarte complexata de corpul meu si nu ma place niciun baiat...La fata nu sunt urata in schimb coapsele si burta ma strica.Desteapta sunt.Am facut de toate 5mile walk,tae-bo,aerobic, fitnessMai vreau doar 5kg pana in iulie. Cums a mai slabesc? sad Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Myrru a răspuns:

Pai draga mea... tu nu sa slabesti niciodata daca continuii in felul asta, adica daca tu faci sport si apoi mananci nu o sa slabesti niciodata. Ai putea sa incerci sa mananci mai multe fructe si legume decat mancare grasa si prajeli. Conteaza si ceea ce mananci ca sa slabesti. O alimentatie corecta duce la un abdomen plat si un corp sanatos. Nu manca de la fast-food, MCdonalt, KFS si alte prostii care ingrasa. Fa mult sport, ai putea ca in fiecare seara sa alergi pe undeva pana cand te simti extenuata, si daca ti se face foame si nu e inca ora mesei manaca un fruct, niste biscuiti, in nici un caz dulciuri si ciocolata. Si este important sa respecti cele trei mese ale zilei pe care nu trebuie sa le iei cand tie foame ci cand e timpul, intre mese nu manca dulciuri si prostii, mananca ceva sanatos un iaurt, o banana, ceva legume. Daca respecti ce tiam spus eu o sa slabesti mult mai usor decat pana acum deci multa BAFTA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga si bea un ceai pentru slabit, o cana la doua zile. Ceaiuri pentru slabit gasesti la Plafar.

| Marwell a răspuns:

Nu o sa ma crezi, dar ca sa slabesti nu trebuie sa faci foamea, ca-ti dintrugi organismul, uite aici cum sa slabesti simplu si fara stres :
http://fit4sport.wordpress.com/2013/05/25/cum-sa-slabesti-rapid/

| SportBoy a răspuns:

Pai daca mananci dupa ce faci sport nu vei reusi sa slabesti.Ar trebui sa tii un regim,adica mai putine dulciuri, mai multe fructe si legume, fara mancare grasa, fara grasimi si prajeli, fa miscare 30 de minute de 2 ori/zi, nu manca paine multa si mananca mai sanatos.

| Foxii22 a răspuns:

Faci spoort abdomene de exemplu si mananci mai multe fructe si legume! Dar nu banane! se zice ca ingrasa.;