| RuxiCalin a întrebat:

Am 14 ani aproape si as dori sa slabesc.Am incercat mai multe diete, dar nu am reusit.Am mancat sanatos, acum fac sport de 3 luni, aerobic mai exact, dar nu slabesc, adevarul este ca uneori mai mananc niste ciocolata, dar nu ma pot abtine.Si nu stiu ce sa fac. Ce diete imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| Puffy729 a răspuns:

Uite 3 diete care sper sa te ajute:
1.Chiar daca nu va vine sa credeti, exista si o dieta numita Maica Teresa. Poti slabi oricat si poti manca orice, cu conditia sa incepi dieta in ziua de miercuri. Iti cumperi un pahar nou si seara il umpli pe jumatate cu apa si cu atatea boabe de orez cate kilograme vrei sa slabesti.
2. Dieta cu luna plina e pentru fete grasute si romantice. Poti sa slabesti 3 kg intr-o zi, daca bei 3 pahare de apa dimineata si la fiecare doua ore, bei inca un pahar. Conditia e sa te apuci de dieta intr-o perioada cu luna plina.
3. Dieta pe baza de somn.Solutia e sa dorm mult.Sa dormi tot timpul.Credeti sau nu, dar insusi Elvis Presley a incercat aceasta dieta!
Sper ca te-am ajutat!
Pupici!kiss

3 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

La diete iti trebuie foarte multa rabdare si foarte multa ambitie.Incearca sa faci sport gen alergare, bicicleta, innot.Astea te ajuta sa slabesti.Si daca vrei o dieta incearca dieta cu 18 pahare de 200 de ml de apa pe zi timp de 3 saptamani.Da rezoltate.Iti spun din propria mea experienta. Sper ca team ajutat.Mult succes.happy

| Puffy729 a răspuns:

Mersi de fundita! :*

| iulian92 a răspuns:

Tea ales dumnezeu ca sa fii gras